Buď v obraze #1: Škoda auto začíná budovat ve web3, Coachella se potýká s problémy
Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se v NFT světě odehrálo za uplynulý týden (21.-27. 12.).
Obchodovat s NFTs při použití platebních karet bude na Instagramu možné již v roce 2023.
V budoucnu tak bude umožněno zakoupit NFT jen pomocí in-app nákupů, které jsou přímo integrovány do systému iOS nebo Android. Firma Meta se vyjádřila, že „jejich cílem nebude spekulativní obchodování s obrázky, ale užší propojení tvůrců s fanoušky.“ Instagram vedle Etherea (MetaMask, Trust Wallet) nakonec přidá podporu i Solana blockchainu – Phantom peněženky.
Celoživotní NFT vstupenky na festival Coachella již nejsou jejich vlastníkům přístupné.
Partnerem festivalu pro NFT vstupenky byla totiž burza FTX. Jedná se celkem o 10 „lifetime“ vstupenek v souhrnné hodnotě 1.5 milionu dolarů, které kromě každoročního vstupu zahrnovaly také speciální privilegia na festivalu. Zatím je nejasné, jak se festival Coachella k pádu burzy (a tedy nedostupnosti vstupenek) postaví.
Rumpel Crew přidává utilities pro své Rumpels postavy.
Vlastníte alespoň jednoho ze 700 Rumpelů a jste tak součástí CZ/SK life-style brandu „Life is Porno“? Pak přišel Váš čas a můžete si vyzvednout některou z 18 odměn. Těšit se tak můžete na tematickou rohožku, karty, kšiltovku případně z těch méně tradičních odměn například soukromé Q&A s Tinem a Petrem Márou!
Škoda auto začíná budovat web3 komunitu a spouští vlastní NFT „ostrov“.
Uživatelé platformy „Skodaverse“ budou moci vytvářet vlastní 3D avatary, objevovat eMobility nástroje a účastnit se virtuálních zkušebních jízd vozu Škody Enyaq Coupé RS iV. Jako bonus mohou nadšenci pro umění navštívit NFT galerii Škoda, zaměřenou na ženskou cyklistiku. Škoda zároveň spouští svůj NFT Twitter a bude pravidelně pořádat Twitter Spaces, tak jako jsme u jiných projektů zvyklí. První Spaces proběhlo již tento týden.
Magic Eden přidává podporu pro obchodování NFT na síti Polygon
Nejnovější krok platformy Magic Eden, největšího NFT tržiště pro Solanu, má za cíl zpřístupnit veřejnosti zejména herní projekty. Společnost tímto krokem chce zachytit rostoucí poptávku po blockchainovém gamingu. Polygon se tak stává třetím blockchainem (po Solaně a Ethereu), který získal na platformě podporu.