Zdroj: businessinsider.com

Buď v obraze #92: Hackeři ovládli McDonald‘s Instagram, proběhl tajný prodej nejvzácnějšího CryptoPunka

Uplynulý týden opět ukázal, že digitální svět se posouvá kupředu a přináší další neotřelý způsob, jak propojit moderní technologie s naší osobní identitou. Gavin Wood, spoluzakladatel Etherea, Polkadotu a Kusamy, představil „Proof-of-Ink“ – jedinečný způsob, jak prokázat svou digitální individualitu prostřednictvím algoritmicky generovaného tetování. Tento projekt, který má být spuštěn koncem roku 2024, přináší nový přístup k ochraně soukromí a autenticity uživatelů ve světě Web3. Mezitím, v jiných koutech digitálního světa, hackeři zneužili Instagramový účet McDonald’s k podvodné propagaci kryptoměny, Shaquille O’Neal čelí soudním problémům kvůli NFT projektu, a jeden z nejvzácnějších CryptoPunků změnil majitele. Chcete se dozvědět více?

Proof of Ink od spoluzakladatele Etherea: Tetování, které vám zajistí soukromí

Nové řešení „Proof-of-Ink“ umožní uživatelům prokázat svou digitální individualitu způsobem zachovávajícím soukromí prostřednictvím jedinečného tetování sloužícího jako doklad. Podle Gavina Wooda, spoluzakladatele Etherea, Polkadotu a Kusamy, má být Proof-of-Ink spuštěn ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024. Wood to oznámil během klíčového projevu na Web3 Summitu v Berlíně. Proof-of-Ink bude vyžadovat algoritmicky generovaná tetování na určitém místě těla, aby se řešení přidalo k prvku soukromí. Wood dále dodal: „Místo je pro všechny stejné. Pro každé nové tetování uživatele bude blockchain generovat náhodná čísla, která vytvoří algoritmicky generované návrhy, jež jsou jedinečné pro všechny uživatele.“

Hackeři zneužili Instagram McDonald’s k podvodu s falešným Grimace tokenem

Hackeři převzali Instagramový účet McDonald’s a propagovali falešnou kryptoměnu „Grimace token“. Tento token rychle vzrostl o 195 000 %, čímž hackerům vynesl zhruba 700 000 dolarů. Poté změnili bio účtu na „Byli jste rug pullnuti“ a přesměrovali uživatele na Telegram. Incident znovu ukázal, jak snadno mohou hackeři zneužít zranitelnosti online zabezpečení. Více se dozvíte zde.

Shaq je souzen kvůli NFTs a kryptoměnám, další celebrity v ohrožení

Americký soud podle soudních dokumentů vyhověl jedné části hromadné žaloby proti legendárnímu basketbalistovi Shaquille O’Nealovi za jeho roli v projektu NFT Astrals a druhou část žaloby zamítl. Astrals byl projekt zahrnující sbírku 10 000 tokenů – 3D avatarů a decentralizovanou autonomní organizaci (DAO) pro „inkubaci inovativních projektů“. Astrals NFTs bylo možné používat jako virtuální avatary a Galaxy token byl řídicím tokenem DAO. Dokumenty uvádí, že O’Neal vystupoval jako tvář společnosti Astrals a vyzýval investory, aby „se naladili na vlnu, než bude pozdě“. Dokonce i když se v listopadu 2022 zhroutila kryptoměnová burza FTX, O’Neal rozeslal na komunitní diskusní fórum Discord GIF obrázek z filmu Vlk z Wall Street, který zněl: „I’m not F***ing Leaving,“ uvádí se v soudním dokumentu. Žaloba tvrdila, že O’Neal poté z projektu utekl a „hodnota finančních produktů Astrals prudce klesla“. Advokát investorů v této žalobě Adam Moskowitz, který zastupuje také investory v žalobách FTX, Voyager a Binance, naznačil, že toto rozhodnutí by mohlo vnést jasno do dalších probíhajících soudních sporů v oblasti kryptoměn.

Jeden z největších prodejů poslední doby? Proběhl soukromý prodej jednoho ze vzácných CryptoPunků

Minulé pondělí se prodal NFT CryptoPunk #5822, jeden z ultra-vzácných Alien Punks, což z něj pravděpodobně činí nejhodnodnější prodej během současného poklesu hodnoty bluechip NFT projektů. Původně byl zakoupen za téměř 24 milionů dolarů Deepakem Thapliyalem, který oznámil prodej bez uvedení kupce nebo ceny. Tento prodej přichází v době, kdy trhy s NFT, včetně CryptoPunks, zažívají výrazný propad, s floor price klesající na 59 000 dolarů. Aukce dvou CryptoPunks u Sotheby’s dokonce nezaznamenala žádné nabídky nad minimální cenou. Pro více informací klikněte zde.

Telegram hra ve stylu Pokémon si získala obrovskou popularitu, přesto ji hrozí žaloby

PokeyQuest, nová hra v žánru tap-to-earn na Telegramu, si v poslední době získala pozoruhodný počet příznivců – přibližně půl milionu hráčů. PokeyQuest je jednoduchá hra, ve které hráči sbírají mince klepáním na obrazovku. Hru odlišují živé animace a design postaviček, které připomínají oblíbenou klasickou sérii Pokémon. Hlavní postava hry, připomínající May ze třetí generace Pokémonů, spolu se společníkem jménem ZapZap vyvolávají pocit nostalgie, který se líbí mnoha hráčům. Hra obsahuje také herní předměty zvané Pokey Cards, které poskytují další odměny. Stvoření na těchto kartách se velmi podobají Pokémonům, mají podobná, ale ne totožná jména a design. Blízká podobnost PokeyQuestu s Pokémony by však mohla vést k právním problémům ze strany společnosti Nintendo nebo The Pokémon Company. Potenciální zpeněžení hry prostřednictvím herních žetonů by mohlo její právní postavení ještě více zkomplikovat.



Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..