Twitter Blue

Návod: Proč využívat Twitter, na co si dávat pozor a koho sledovat?

Začátky investování do kryptoměn nebo nezaměnitelných tokenů jsou náročné i kvůli tomu, že uživatelé najednou mají pocit, že musí za krátký čas nabýt velké množství znalostí. Máme však pro vás hned dvě dobré zprávy. Tou první je, že vzdělávat se můžete i pomalu, protože pokud začínáte právě dnes, před zbytkem světa máte stále dostatečný náskok. Druhou dobrou zprávou je, že pro vás máme skvělý tip, jak si při vzdělávání pomoci obrovským tahákem. Je jím sociální síť Twitter, na které se dozvíte (téměř) vše důležité, co se v souvislosti s kryptoměnami, blockchainem, Web3 a Metaverse děje.

Právě na této sociální síti se sdružují nejen samotní investoři, ale také velké společnosti, známé osobnosti, zakladatelé projektů a technologičtí nadšenci, kteří spoluvytvářejí velmi specifický ekosystém.

Dnes si řekneme, proč a jak byste měli vyhledávat informace na sociální síti Twitter, která nově patří Elonovi Muskovi. Ten sice není takovým fanouškem decentralizace jako zakladatel Jack Dorsey, přesto věříme, že nám tuto platformu nesebere a nadále z ní budeme moci čerpat bezprecedentní množství informací.

Proč vyhledávat informace na Twitteru?

Twitter je primární komunikační platformou pro 99 % všech kryptoměnových a NFT projektů. Investoři tak mají příležitost dozvědět se všechny informace o novinkách jako první. Jelikož právě informace hýbou volatilními kryptotrhy, je velmi žádoucí mít všechny tyto informace z první ruky. Kromě samotných projektů se vyplatí sledovat například i kryptoměnové burzy a velké „influencery“. Když tyto profily zveřejňují pozitivní příspěvky o konkrétních kryptoměnách, jejich cena velmi rychle roste, když zveřejňují negativní příspěvky, cena kryptoměn padá. Díky tomu můžete lépe porozumět tomu, co se na trhu právě děje.

Totéž platí i v případě NFT projektů. Když například zakladatel velkého projektu přinese důležitou informaci o velké spolupráci, téměř vždy to jako první udělá přes Twitter. Díky tomu si může investor vyhodnotit, zda se na základě této informace vyplatí do projektu investovat. Investoři reagují na příspěvky na Twitteru v řádech desítek vteřin nebo minut.

Twitter je zároveň sociální síť, která slouží jako komunitní mozek, ve kterém mnozí zkušení lidé z oboru spojují své znalosti a snaží se přijít na důležité informace. Často se vám stane, že se k vám dostane tweet od naprosto neznámého člověka, který se vám však bude zdát zajímavý a informačně hodnotný. Důvodem je to, jak fungují algoritmy. Když se zajímáte o konkrétní témata, Twitter to zaznamená a zobrazí vám i příspěvky od uživatelů, které nesledujete, protože tito uživatelé použijí správná/podobná klíčová slova, která využíváte i vy. I díky tomu se k vám dostanou vzácné informace, o kterých byste jinak neměli ani tušené.

Na Twitteru se nacházejí nejen aktuální informace a důležité novinky o trzích, ale také analýzy, rešerše, poznatky a zajímavé studie, které vytvořili různí odborníci, ovšem i pseudoodborníci. Proto je třeba si dávat pozor na to, jaké informace odebíráte. Doporučujeme sledovat jen ověřené profily, několik z nich vám v závěru článku poradíme.

TwitterBlue/Twitter

Na co si dávat pozor?

V první řadě na neověřené (falešné) nebo zavádějící informace, které mohou mít negativní dopad na vaše investice. Obecně nedoporučujeme činit ukvapená rozhodnutí na základě jednoho tweetu a riskovat, že přijdete o peníze. Je třeba nepodléhat emocím a raději si všechny informace ověřovat.

Na Twitteru se vyskytuje velmi mnoho podvodníků a falešných účtů, jejichž nejčastějším cílem je vylákat od vás peníze. Sledujte hlavně důvěryhodné účty, o nichž víte, že za nimi nestojí nekalé úmysly.

Dávejte si pozor i na to, s kým a o čem si píšete v soukromých zprávách. Nesdílejte žádné osobní informace, hesla, přístupové kódy a seed fráze. Neklikejte na žádné neověřené linky a ignorujte linky s nabídkami, které mohou na první pohled vypadat velmi lákavě. I na Twitteru platí, že vám nikdo nedá nic zadarmo, a když to vypadá příliš dobře na to, aby to byla pravda, pravděpodobně to pravda skutečně není. Doporučujeme vypnout si přijímání soukromých zpráv, pokud to povaha vaší práce nevyžaduje.

Nevěřte zbytečně někomu jen proto, že má na profilové fotce obrázek drahého NFT. Zároveň platí, že v zahraničí již Twitter nabízí možnost ověřit vlastníka konkrétního NFT. Poznáte ho tak, že profilová fotka nemá tvar kruhu, ale šestiúhelníku. Dávejte si však pozor, někteří spekulanti si upravují fotografie tak, aby vypadaly jako ověřené NFT.

TwitterBlue/Twitter

Výhody a nevýhody používání Twitteru v souvislosti NFT a kryptoměnami

Výhody:

  • Přímý přístup k informacím od oficiálních ověřených účtů.
  • Možnost nastavit si posílání notifikací na statusy konkrétních profilů.
  • Možnost navázat kontakt se zajímavými lidmi z oboru.
  • Možnost sledovat různé analýzy a rešerše.

Nevýhody:

  • Množství podvodníků a falešných účtů a vysoké riziko okradení v případě nepozornosti.
  • Nutnost ověřovat si informace, které nepocházejí od 100 % důvěryhodných profilů.
  • Velké množství nevyžádaných a nefiltrovaných informací a podvodných linků.
  • Slabá zákaznická podpora.

Na závěr přidáváme ještě několik zajímavých Twitter profilů, na kterých naleznete užitečné aktuální informace, které se týkají kryptoměn, NFT a dění na blockchainu obecně.

  • Changpeng Zhao (CZ) – Generální ředitel známé kryptoburzy Binance. Mnoho lidí v kryptosvětě nazývá CZ „Bill Gates of crypto“ kvůli jeho úsilí posunout odvětví vpřed, a to sociálně i ekonomicky. CZ je známý svými sociokulturními a ekonomickými komentáři. Sdílí znalosti a jako řečník se účastní mnoha událostí v reálném světě.
  • Vitalik Buterin – Jeden ze zakladatelů kryptoměny Ethereum. Více než influencerem je vizionářem, sledovatele zajímají jeho myšlenky a názory. Pro investory, kteří dokáží pochopit a držet krok s jeho hloubkou intelektu, jsou zde užitečné informace o všech aspektech investování do kryptoměn. Nejen že denně zveřejňuje nebo retweetuje informace, ale často odpovídá i na jiné příspěvky. Investoři proto najdou cenné informace i v jeho odpovědích.
  • Ivan on Tech – Kryptoinfluencer dlouhodobě sdílí informativní, vzdělávací a snadno pochopitelný obsah na YouTube. Jeho účet na Twitteru poskytuje každý den podobný typ obsahu, vysvětluje problematiku Web3, blockchainu a mnoho dalšího.
  • Coindesk – Populární kryptoměnový portál, který sdílí články, novinky a analýzy týkající se kryptoměn.
  • Messari – Jedná se o skupinu uživatelů, kteří pod účtem Messari zveřejňují nezaujaté a detailní zprávy a informace o kryptoměnách. Messari pravidelně zveřejňuje rozsáhlé rešerše, které se týkají kryptotrendů, a také několik tweetů každý den.
  • Bitcoin Archive – Důvěryhodný a respektovaný zdroj, který sdílí množství spolehlivých zpráv a užitečných komentářů.
  • Whale Alert – Většina kryptonadšenců a investorů ví, že kryptovelryby hrají velkou roli na tomto trhu. Díky tomuto účtu budete vědět o všech důležitých transakcích.
  • NFT Now – Populární NFT portál, který sdílí články, novinky a analýzy týkající se NFT a kryptoměn.
  • OpenSea – OpenSea je největší trh pro NFT. Tento účet je nutností pro nadšence, kteří investují do NFT nebo o tom uvažují. OpenSea pravidelně zveřejňuje obsah, který pomáhá investorům objevovat projekty NFT, umělce a komunity.
  • Gary Vee – Účet Garyho Vaynerchuka je vhodný pro začátečníky i zkušené obchodníky s NFT. Poskytuje cenné informace vysvětlující základy NFT a návody, jak vybírat správné projekty.
  • Punk6529 – jeden z nejrespektovanějším NFT influencerů vůbec, a to díky své vysoké vzdělanosti a šíření Web3 osvěty.
  • Gmoney – NFT influencer s velkým přehledem a vzděláním v tomto oboru. Proslavil se zejména díky své spolupráci na kolekci pro Adidas společně s Yuga Labs a Pixel Vaultem.
  • Yuga Labs – studio stojící za populárními kolekcemi Bored Apes Yacht Club a Otherside metaverse.
  • Podrobnější seznam naleznete zde: https://tinyurl.com/ycxhry85


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..